Forpro
Skontaktuj się: 533 387 888 (Godziny obsługi klientów: 10-16)
Porada
2022-07-13

Postaw na wygodną podróż - jak ubrać się do samolotu?

Niezależnie od tego, czy lecisz w interesach, czy dla przyjemności - zawsze chcesz mieć pewność, że jesteś zrelaksowany podczas lotu. Nie chcesz czuć się niewygodnie w stroju biznesowym, ale jednocześnie zbyt swobodny wygląd może być kłopotliwy, zwłaszcza jeśli jest to spotkanie z klientem lub coś ważnego! Nie martw się - mamy wszystko pod kontrolą. Zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać wygodny ubiór na lot samolotem.

Trzy rzeczy, które warto wziąć pod uwagę wybierając ubiór do samolotu

 Trudno ubrać się wygodnie, gdy jest się uwięzionym w metalowej rurze lecącej na wysokości 10 000 km. Ale nie martw się - mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci wyglądać i czuć się komfortowo w samolocie, jeżeli zastanawiasz się jak ubrać się do samolotu to wskazówki poniżej powinny ograniczyć Twój wybór w ubiorze.

 

  1. Noś lekkie tkaniny: Największym błędem, jaki ludzie popełniają podczas gdy chcą nosić wygodne ubrania, jest to, że nie zwracają uwagi na tkaninę. Bawełna, jedwab i wełna to wspaniałe naturalne włókna, które sprawią, że poczujesz się przytulnie i ciepło. Wybierz jedną z tych tkanin, jeśli chcesz czuć się komfortowo podczas podróży.
  2. Ubierz wygodne buty: Ważne jest, aby nosić buty, które mają wystarczająco dużo miejsca na palce, aby nie bolały podczas chodzenia po siedzeniu przez wiele godzin (zwłaszcza jeśli nie są używane przez cały dzień).
  3. Nie zakładaj dżinsów ani spodni, które mają ciasną gumę w pasie - utrudniają one oddychanie podczas siedzenia w samolocie. Zamiast tego wybierz luźne ubrania z elastycznymi pasami lub spodnie dresowe ze sznurkiem w pasie.

 

Pamiętaj, że podczas lotu ostatnią rzeczami o których chcesz myśleć - są stylowe ubrania, ponieważ mogą one znacznie ograniczyć Twój komfort w czasie podróży.

Propozycje wygodnych ubrań do samolotu

Wszyscy wiemy, jak to jest podczas długiego lotu. Jesteś zmęczony, znudzony i ciągle wciskasz się w fotel - dlatego przygotowaliśmy propozycje ubrań, które powinno się rozważyć jako ubiór do samolotu.

1. Postaw na wełniane skarpety

Skarpety wełniane to świetna opcja na podróże, są wygodne, ciepłe i oddychające. Zapewniają również ochronę antybakteryjną przed bakteriami powodującymi nieprzyjemny zapach, które żyją w Twoich butach. Wełna jest również trwała, więc Twoje skarpety będą służyć dłużej niż bawełna lub włókna syntetyczne, takie jak poliester czy nylon.

2. Obowiązkowe spodnie dresowe

Spodnie dresowe są bezdyskusyjne, jeśli chodzi o wygodę. Elastyczna talia sprawia, że łatwo je założyć i zdjąć, a luźny materiał sprawia, że czujesz się świetnie, gdy siedzisz w fotelu przez wiele godzin. Są również idealne w podróży, ponieważ można je nosić zaraz po wyjęciu z walizki bez konieczności wcześniejszego prania (choć jeśli masz czas, pranie ich przed noszeniem sprawi, że będą jeszcze lepsze).

3. Wygodny sweter lub kurtka

Sweter lub kurtka to kwintesencja podróżniczego niezbędnika. Nie tylko zapewni Ci ciepło, ale także posłuży jako warstwa pomiędzy Twoją skórą a ubraniem, które masz pod spodem - im więcej warstw odzieży masz na sobie, tym cieplej Ci będzie. Dla kobiet: kardigan, lekki blezer lub trencz to świetna opcja na podróż, ponieważ w razie potrzeby mogą służyć jako odzież wierzchnia. Swetry również świetnie się sprawdzają dla mężczyzn (i oczywiście nie zapominajmy o golfach!).

Podsumowanie

 Jeśli chcesz zapewnić sobie wygodę podczas następnego lotu, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest noszenie luźnych ubrań, które sprawiają, że czujesz się dobrze. Nie chcesz niczego ciasnego lub ograniczającego, a na pewno nie chcesz ubierać czegoś zbyt ciężkiego. Nie zapomnij również ubrać wygodnych skarpet!