Forpro
Skontaktuj się: 533 387 888 (Godziny obsługi klientów: 10-16)
Porada
2022-07-15

Znane modele butów idealnych na lato

Lato po raz kolejny pokazało swoje oblicze także w tym roku. Temperatury są tak wysokie, że na pewno nikt nie ubierze adidasów i półbutów. Idealnym rozwiązaniem są więc klapki lub japonki. Obie te propozycje to typowo wakacyjne buty. Po mistrzowsku spełnią swoją rolę kiedy to trzeba będzie wyjść na zewnątrz w skwar i nieco popracować. To także genialna opcja podczas wakacyjnych wyjazdów i zwiedzania miast lub plażowania nad morzem. Wciąż jednak nie mamy odpowiedzi na pytanie, czy lepiej skusić się na klapki, czy na japonki.

Letnie buty - japonki

Nie da się ukryć, że zarówno japonki, jak i klapki są świetnymi butami na letnie dni. Obie propozycje fantastycznie sprawiają, że nogą nie przegrzewa się w pełnym bucie. Nie ma powodu do nabawienia się pęcherzy na palcach z powodu zbyt ciepłego obuwia. Klapki czy japonki - jakie buty wybrać na lato? W tym akapicie skupmy się jeszcze na japonkach. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na:

 

  • wielkość buta. Nie ma sensu sugerować się tym, że zawsze nosi się określony numer obuwia. Każde jest inne i wskazane jest przymierzenie na nodze danego modelu.
  • paski od japonek. Choć nie powinno tak się zdarzyć może mieć miejsce sytuacja, w której paski od tych butów będą sztywne. W rezultacie istnieje bardzo duża możliwość obtarcia sobie palców.
  • jakość obuwia. Zawsze można skusić się nawet na japonki dołączane do letnich czasopism. Nie jest to jednak zbyt dobrym rozwiązaniem. Nie wiadomo jak bardzo trwałe będą te konkretne buty. Jeśli weźmie się pod uwagę ich cenę istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że buty rozpadną się podczas jakiejś dłuższej wędrówki.
  • cenę japonek. Na samym początku warto podjąć decyzję odnośnie tego, jak często ten letni typ butów będzie wykorzystywany. Każda kobieta sama musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy opłaca się zainwestować sporą kwotę pieniędzy by kupić konkretne japonki.

Klapki w roli letniego obuwia

Opcją równie interesującą w roli letniego obuwia są także klapki. Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym co wybrać, już niebawem nie będziesz musieć tego robić. Klapki są drugą propozycją butów, które nadal genialnie sprawdzają się w roli letniego obuwia. W odróżnieniu od japonek:

 

- nie trzeba martwić się paskiem między palcami. Nie każdemu ta opcja w japonkach odpowiada. Mistrzowską alternatywą są więc klapki. W tym przypadku problemem może być możliwość obtarcia nóg z powodu materiału umieszczonego na klapkach. Z powodzeniem można jednak temu zapobiec. Fantastycznym rozwiązaniem będzie kupno takich butów, które po sprawdzeniu nie będą sprawiały wrażenia, że od nich mogłaby obetrzeć się noga.

 

Zarówno w przypadku japonek, jak i klapek niektóre aspekty są takie same. Dla przypomnienia są to bez wątpienia:

 

  • każdorazowe sprawdzenie rozmiaru buta na własnej nodze,
  • skupienie się na celu kupienia tych butów,
  • wzięcie pod uwagę jakości zarówno japonek, jak i klapek,
  • są to typowo letnie buty z przeznaczeniem do noszenia ich w dni, gdy za oknem jest wysoka temperatura. 

 

Mamy nadzieję, że już podjąłeś kluczową decyzję w sprawie obuwia. Klapki czy japonki - jakie buty wybrać na lato? To wszystko zależy od danej osoby. Te, którym nie przeszkadzają paski między palcami z powodzeniem mogą skusić się właśnie na japonki. Pozostali, którzy stawiają na pasek dołączony do podeszwy bez wątpienia mogą zakupić klapki. Obie te propozycje obuwia są idealne na upalne dni. Zarówno klapki, jak i japonki są odpowiednim obuwiem na nogi właśnie w porze letniej. Nie ma sensu przegrzewać swoich nóg, gdy wybór modeli obu tych typów obuwia jest tak szeroki.