PL EN
Nike

Nike Zoom Pegasus 32 - najnowsza odsłona legendarnych butów biegowych

Producent butów Nike Zoom Pegasus 32 dołożył wszelkich starań, by najnowszy model kultowego obuwia nie rozczarował jego przyszłych użytkowników. Warto zaznaczyć, że najnowsza odsłona tego modelu pochodzi z serii, która jest znana jako najstarsze obuwie biegowe marki Nike. Początki biegowych butów Nike datuje się na lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku. Natomiast liczba 32 w nazwie butów nie jest przypadkowa - oznacza ona, że Pegasus jest obecny na rynku od tylu dokładnie lat. Śledząc to, jak zmieniały się z biegiem czasu buty Nike Zoom Pegasus, można odbyć sentymentalną podróż do lat dzieciństwa i młodości - z pewnością wiele wariantów tego modelu będzie wyglądać dla nas dość niezwykle. Jednak każdy z tych modeli był kwintesencją sportowej mody obowiązującej w danym czasie.

Jednym z sekretów popularności Nike Zoom Pegasus jest świetnie dopasowująca się do stopy cholewka. Nie jest ona nadmiernie wypchana, dobrze adaptuje się do kształtu stopy i jest optymalnie przewiewna - trzeba przyznać, że najnowsza odsłona tych butów biegowych w niczym nie ustępuje swoim poprzednikom. Lekka cholewka wykonana z fly-meshu doskonale sprawdza się podczas intensywnego wysiłku - jest nieco sztywniejsza niż ta, którą zastosowano w poprzednim modelu. Wydaje się ona być wprost stworzona do tego, by zapewnić maksymalną wygodę podczas szybkiego biegu.

Nike Zoom Pegasus 32 - doskonała amortyzacja i niespotykana wygoda

Najnowsza wersja słynnych biegowych butów znakomicie sprawdza się podczas codziennych biegów, zwłaszcza gdy wybiera się twarde nawierzchnie. Ich wyjątkową zaletą jest doskonała wręcz amortyzacja. Zapewniają biegaczowi komfort nawet przy bardzo szybkim tempie - stopa jest świetnie dobrze trzymana z każdej strony. Dzieje się to za sprawą systemu Flywire, który opracowany został z myślą o zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa użytkownikowi butów.

Model jest bezszwowy - takie Pegasusy powstają od 2012 roku. Najnowsza odsłona tych butów biegowych ma wiele cech wspólnym ze swoim bezpośrednim poprzednikiem. Na pewno trzeba tu podkreślić, że podeszwa obuwia nie zmieniła się i posiada pod piętą identyczną poduszkę gazową. Buty są tak samo miękkie i nie zawodzą nawet w trudnych warunkach. Na pewno nowością jest zastosowanie technologii Flywire na zewnątrz buta, dzięki której kości śródstopia są jeszcze lepiej zabezpieczone. Jeśli biega się regularnie i chce się mieć buty, które zabezpieczą nogi przed niepożądanymi urazami, to bez wątpienia Nike Zoom Pegasus 32 będzie dobrym wyborem.