PL EN
Nike

Nike TERRA Kiger i Wildhorse czyli rumaki z dzikiej doliny

Dzisiejszym tematem będzie zupełnie coś odmiennego i nierównego, bo buty trailowe. Czemu nierównego? Ponieważ but trailowy to nic innego jak obuwie przeznaczone do biegania po nierównym terenie, przełajach lub ekstremalnych wybojach. Nie jest to normalny typ treningu, nie znajdziemy tutaj idealnych ścieżek, po których możemy sobie spokojnie pobiegać, o nie… przynajmniej nie w naszych normalnych treningowych butach… ale czy na pewno się nie da?? I tutaj na pierwszą linię wychodzą dwa dzikie potwory trailowe od Nike Terra – jak sama nazwa wskazuje „kochające” ziemię. Zacznijmy od pierwszego, czyli Nike Terra Wildhors.

Wyglądem przypomina trochę kopyto konia przez swój nietypowy kształt i bardzo dobrze, bo w końcu to but do radzenia sobie w nierównym terenie. Terr_wildhorse

Cholewka – karoseria ma w środku system Dynamic Fit, który jest nam znany z modelów LunarEclipse +2 a także Vomero +7 zapewniająca lepsze trzymanie stopy niczym konstrukcja mostu. Całość w ciekawej gamie kolorystycznej, która dodatkowo czyni but agresywnym.

Podeszwa – i tutaj zaczyna się robić ciekawiej. Agresywne „kolce” przypominające przynajmniej mi łuski smoka dla lepszej przyczepności i „wgryzania” się w ziemię. Co ciekawe but ma na poziomie pięty poduszkę gazową zoom znaną z Pegasusa oraz połączenie pianek Phylon i Cushlon dla zwiększonego bezpieczeństwa.

Nike Terra Kiger

Jeżeli przypadł wam do gustu Wildhorse to z pewnością spodoba wam się jego „większy brat”. Co prawda paradoksalnie większy technologicznie a mniejszy pod względem wagi (ok. 240g) co jest dość zaskakujące jak na tak toporny wygląd.

Cholewka – zredukowana waga w stosunku do Wildhorse, wstawki z meshu tak jak w Lunarglide +5. Ulepszony Dynamic Fit, który ma pod swoją opieką Flywire (kabelki) dla lepszego trzymania stopy. 

Ciekawostką jest też termozgrzewany język z jednej strony jak w Nike Free 4.0.

Podeszwa – i tutaj jest jeszcze ciekawiej, bo mamy do dyspozycji dwie poduszki gazowe, jedna na pięcie druga na śródstopiu, a także jak w modelu wyżej kombinację pianek cushlon i phylon. Ten but będzie świetny dla kogoś kto robi długie wybiegania w terenie dzięki bardzo dobrej amortyzacji rodem z Vomero. Oczywiście kolce jak powyżej też są.

 Terra_kiger_mountains

Dwa powyższe modele możemy utożsamić tak naprawdę z Pegasusem i Vomero pod względem technologii Zoom tylko bardziej udoskonalone do biegania w terenie. Wygląd budzi duże wrażenie i myślę, że nareszcie dostaniemy buty godne Trailu z taką podeszwą. Pozostaje jeszcze jedno pytanie… czy Nike wypuści wersje Shield/GTX ?? Wtedy nie będzie chyba lepszego buta do pokonywania zasypanych śniegiem ścieżek !

Zobacz Nike Zoom Terra Kiger i Wildhorse w naszym sklepie online:

Nike Zoom Terra Kiger damskie

Nike Zoom terra Kiger męski

Nike Zoom Terra Wildhorse