PL EN
Nike

Nike Lunarglide+ 5 - Jeszcze lepsza jakość

Buty Nike LunarGlide+ 5 to kolejna edycja popularnych butów do biegania. Piąta odsłona różni się od swojego poprzednika przede wszystkim mniejszą wagą przede wszystkim ze względu na wykorzystanie trójwarstwowego mesha w cholewce. Nadaje on miękkości i pozwala na mocniejsze oddychanie. Siatka dodaje butom lekkości, zaskakuje także precyzja wykonania i nieprzepuszczalność wiatru czy chłodu. Twórcy tych butów zadbali o komfort stopy poprzez idealne dopasowanie i rozwiązania technologiczne. Stopa jest dobrze ułożona i bez problemu pozostaje w śródstopiu. Doskonałe trzymanie stopy wyróżnia model LunarGlide. Biegaczowi nie będzie przeszkadzał też język, który jest połączony z cholewką wewnątrz buta. Takie łączenie gwarantuje, że nie będzie się on przemieszczał i tym samym sprawiał problemy biegaczowi.

Najnowsze technologie


W modelu LunarGlide +5 zastosowano najnowsze technologie - Engineered Mesh, która zapewnia elastyczność i komfort, piankę Lunarlon odpowiadającą za amortyzację i system Dynamic Flywire, który dba o dopasowanie do stopy. Dodatkowo, odpowiednią stabilność zapewni system Dynamic Support. Część z tych rozwiązań biegacze mogli testować już w innych propozycjach marki Nike. Buty LunarGlide łączą jednak te funkcjonale udoskonalenia, tworząc produkt kompletny - wygodny, komfortowy i dopasowany do biegacza.
Model Shield dodatkowo wyposażony jest w warstwę wodoodporną pozwalającą utrzymać komfort biegu nawet podczas deszczowych dni.

Wspomniana wcześniej pianka Lunarlon jest podzielona na dwie części o różnych gęstościach. Jest ona dosyć gruba, ale pozwala na dobrą amortyzację i miękkie lądowanie stopy. To szczególnie przydatne dla osób, które zdecydują się na bieg po asfalcie. Uprawianie tego sportu na takiej nawierzchni mocno wpływa na ścieranie się podeszwy, ale w LunarGlide zastosowano gumę BRS 1000, która chroni podeszwę przed uszkodzeniami.

Wygoda i design

Buty są nie tylko lekkie i komfortowe. Design zapewnia obuwiu niezwykłą estetykę. Projektanci ukryli grubą podeszwę i duży klips na pięcie, który ją stabilizuje, a także, co ważne, nie przeszkadza biegaczowi. Model wyróżnia się też intensywną, atrakcyjną kolorystyką. Buty można także wykorzystać w biegach nocnych, ponieważ zainstalowano na nich elementy odblaskowe.

Co istotne, model przeznaczony jest dla stopy neutralnej, ale równie dobrze sprawdzi się też u osób posiadających stopę supinującą, jak i pronującą. Model LunarGlide +5 to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie dla osób biegających często i po twardych nawierzchniach, takich jak asfalt czy chodnik. Kupując ten model w sklepie biegowym, na pewno poczujesz różnicę i komfort swojej stopy.

Jeśli jeszcze nie zacząłeś swojej przygody z bieganiem zacznij ją już dziś z modelem Nike Lunarglide+ 5, a przekonasz się, że w tych butach bieganie będzie nie tylko niezwykle komfortowe, ale przede wszystkim z racji na ciekawą kolorystykę będzie niezwykłą frajdą.