PL EN
Nike

Nike Free Flyknit czyli druga skóra

Wyobraźcie sobie bieg całkiem naturalny, boso, angażujący wszystkie partie naszych mięśni, które normalnie są tłumione przez grubą podeszwę i amortyzację butów treningowych. Całkiem lekkie i pewne stabilne ruchy, powrót do korzeni, sielanka prawda?
Niestety spójrzmy prawdzie w oczy, nie ma do tego warunków u nas w mieście dla przeciętnego biegacza a to rozbite butelki, kamyczki, śmieci i jakieś rozlane paskudztwa na ulicy… Tak, a właściwie nie! Tak, nawiązuje powoli (bystrzaki na pewno już się zorientowały) do buta minimalistycznego z serii Free (znowu… poczekajcie), który ma właściwości zwiększające zakres ruchów naszej stopy. Ponacinana podeszwa z niezwykłą elastycznością, ok…. ale to nie koniec.

Wyobraźcie sobie niezwykle dopasowany bieg z idealną oddychalnością i niepowtarzalną lekkością. Dopasowanie niczym skarpetka z jednego kawałka materiału i włókien przędzy… tak teraz nawiązuje do innowacyjnej technologii Flyknit, która przypomnijmy powstała po 4 latach badań w laboratoriach Nike dająca niezwykłą lekkość w pierwszych modelach zaledwie 160g… No dobra ale co ma piernik do wiatraka a właściwie Free do Flyknita… A dokładnie to… Nowe dziecko Nike, poznajcie Free Flyknit czyli hybrydę niezwykłej elastyczności na podeszwie 5.0 i włókien przędzy Flyknit.
Zwiększony zakres ruchów w najróżniejszych wymiarach połączony z niesamowitym dopasowaniem czyni ten but czymś bardziej ukierunkowanym na skarpetkę niż obuwie. Na pierwszy rzut oka wygląda naprawdę bosko – cukierek! Nike jak zwykle i tym razem dominuje w kolorystyce dopieszczając nas pełną paletą barw.

Jak to się ma technologicznie? Podejrzewam, że jest to kolejny but bardziej jako dodatkowa para obuwia poprzez swoją 8 mm podeszwę, która nie zapewni nam tak idealnej ochrony jak zwykłe buty treningowe, jednak nie to należy do jego zadania. Dzięki niemu możemy „uwolnić” swój bieg, wzmacniać mięśnie stóp oraz ze spokojną głową a właściwie nogą używać go na siłowni, stretchingu oraz innych dynamicznych ćwiczeniach. Podejrzewam, że też będzie niesamowicie wygodny po prostu do chodzenia na upalne dni dzięki swojej przewiewności. Dobrym zagraniem jest także wprowadzenie nowości od podeszwy 5.0 która jest tak naprawdę początkiem przygody każdego biegacza amatora z butami minimalistycznymi, pamiętacie, że amortyzację możemy podzielić w skali od 1 do 10 ? Najnowsza hybryda Nike Free Flyknit klasyfikuje się dokładnie po środku, więc jest jeszcze bezpieczna na tyle, żeby coś tam i w nich pobiegać.

Technologicznie Nike zaskakuje po raz kolejny. Nie tylko poprzez ciekawą innowację, ale także przez sam design. Jak wiadomo, jedni patrzą na praktyczność drudzy na wygląd. Myślę, że tutaj mamy spokojnie pójście na kompromis… A jak się zachowuje podczas treningu?? Czas pokaże….

Zobacz Nike Free Flyknit w naszym sklepie internetowym.

Buty biegowe Nike Free Flyknit damskie

Buty biegowe Nike Free Flyknit męskie